Przełącz na tryb domyślny.

Przełącz na tryb nocny.

Wysoki kontrast - tryb czarny i biały.

Wysoki kontrast - tryb czarny i żółty

Wysoki kontrast - tryb żółty i czarny.

Mniejsza czcionka.

Domyślna czcionka.

Większa czcionka.

  • Ośrodek Pomocy Społecznej w Piławie Górnej

    58-240 Piława Górna, ul. Piastowska 69

Przychodnia „Familia” podpisała umowę z NFZ na wykonywanie darmowych szczepień przeciw grypie. Szczepienia dotyczą tylko uprawnionych osób wymienionych w rozporządzeniu Ministra Zdrowia. Szczepienia będą wykonywane w wyznaczonym terminie po uprzedniej rejestracji w przychodni.

Jednocześnie w przychodni rozpoczęły się szczepienia przeciw Covid-19 III dawką, tj. dawką przypominającą dla osób, które ukończyły 50  rok życia oraz pracowników ochrony zdrowia mających bezpośredni kontakt z pacjentami lub w warunkach laboratoryjnych z materiałem zakaźnym SARS-CoV oraz uczniów szkół i studentów uczelni, którzy podczas praktycznych zajęć dydaktycznych mają bezpośredni kontakt z pacjentem.

Dawkę przypominającą należy przyjąć nie wcześniej niż 6 miesięcy od ukończenia pełnego schematu szczepienia przeciw Covid-19. Dedykowaną szczepionką do szczepienia przypominającego jest szczepionka Comirnaty Pfizer-BioNTech, niezależnie od rodzaju szczepionki zastosowanej uprzednio podczas szczepienia podstawowego I i II dawką.

Rozporządzenie w poniższym linku:

https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20210001581